برنج رابان
برنج نیم دانه چیست و برای چه غذاهایی مناسب است؟
  • خانه
  • وبلاگ
  • برنج نیم دانه چیست و برای چه غذاهایی مناسب است؟

برنج نیم دانه چیست و برای چه غذاهایی مناسب است؟

‏25 آذر 1399

برنج نیم دانه چیست و برای چه غذاهایی مناسب است؟

احتمالا اصطلاح برنج نیم دانه به گوش شما هم خورده و حتی ممکن است کاملا با آن آشنا باشید. بسیاری از افراد تصور می کنند که نیم دانه، نام یک گونه برنج قد کوتاه است! اما باید بگوییم که این تصور کاملا اشتباه است. نیم دانه نام یک نوع برنج نیست، بلکه نشان دهنده وضعیت ظاهری دانه های برنج است.

در واقع برنج نیم دانه از جنس همان برنج سفید معمولی است و ممکن است از نوع باسماتی، موسی طارم و... باشد. اما به چه دلیل با این نام شناخته می شود؟


 

برنج نیم دانه چیست؟

برای آنکه دلیل نام گذاری برنج نیم دانه را متوجه شوید باید بدانید که اندازه این برنج ها کوچکتر از اندازه برنج اصلی آن است و دلیل کوتاه قد بودن آن ها، شکسته شدن دانه های برنج است.

عوامل متفاوتی مانند خشک کردن نامناسب برنج در کارخانه های شالی کوبی، بارش بد موقع باران در زمان رشد برنج، حمل نادرست و... می تواند باعث شکستن برنج شود.برنج ها می توانند به دو، سه یا چهار قسمت تقسیم شوند و در نتیجه نیم دانه بدست آمده اندازه های متفاوتی دارد. به همین دلیل است که برنج نیم دانه را به سه گروه نیم دانه درشت، نیم دانه متوسط و نیم دانه ریز تقسیم می کنند.

جالب است بدانید که هضم برنج نیم دانه راحت تر از برنج کامل است. اما ارزش غذایی آن با برنج معمولی برابری می کند. همچنین اگر برنج نیم دانه را بپزید، عطر و طعم آن دقیقا مانند دانه های سالم همان برنجی است که نیم دانه ها از آن بدست آمده اند.

 

از برنج نیم دانه برای طبخ چه غذاهایی استفاده می شود؟

ممکن است فکر کنید که برنج نیم دانه یک ماده غذایی هدر رفته است و باید دور ریخته شود. اگر این طور است، به سختی در اشتباه هستید! چرا که این نوع برنج، ماده اصلی در پخت بسیاری از محبوب ترین و لذیذترین غذاهای ایرانی است. برای مثال غذاهای خوش طعم و هوس انگیزی که در ادامه معرفی می کنیم، از ترکیب برنج نیم دانه با برخی دیگر از مواد غذایی تهیه می شوند:


 

شله زرد

یک دسر اصیل ایرانی که به عنوان نذری هم پخته می شود و علاوه بر برنج نیم دانه، حاوی خلال بادام، رعفران، گلاب و شکر است. این دسر علاوه بر طعم بی نظیر، ظاهری بسیار زیبا و رنگی جذاب دارد و عطر آن هوش از سر اهل خانه می برد.

 

کوفته تبریزی

این غذا که محبوب بسیاری از ایرانیان است، دارای گوشت، برنج، تخم مرغ، پیاز، رب، ادویه و بسیاری مواد اولیه دیگر است، و پختن آن به مهارت خاصی نیاز دارد.

 

آش شله

این غذای مشهدی، شامل انواع حبوبات، ادویه ها، پیاز، گوشت و البته برنج نیم دانه است. بسیاری از خانواده ها این آش مقوی را در ماه رمضان، سر سفره افطار قرار می دهند.

 

آش چریش

آشی لذیذ و از غذاهی سنتی استان خراسان شمالی، که حاوی برنج های نیم دانه، سبزی مخصوصی با نام چریش، حبوبات، پیاز، سیر، ادویه و... می باشد.

 

دلمه

عده بسیاری از ایرانیان و حتی غیر ایرانی ها، عاشق دلمه، خصوصا دلمه برگ مو هستند. این غذای بسیار خوش طعم حاوی برنج نیم دانه، گوشت، ادویه، سبزی های مخصوص و... می باشد.