برنج رابان
آشنایی با محبوب ترین انواع برنج ایرانی و معرفی آن ها
  • خانه
  • وبلاگ
  • آشنایی با محبوب ترین انواع برنج ایرانی و معرفی آن ها

آشنایی با محبوب ترین انواع برنج ایرانی و معرفی آن ها

‏09 آذر 1399

آشنایی با محبوب ترین انواع برنج ایرانی و معرفی آن ها

اگر حتی یک مرتبه برای خرید برنج به فروشگاه رفته باشید، حتما متوجه شده اید که برنج به طور کلی به دو دسته ایرانی و خارجی (وارداتی) تقسیم می شود. و صد البته برنج ایرانی مرغوب ترین نوع برنج است. زیرا عطری دل فریب و طعمی بسیار دلپذیر دارد که کاملا با ذائقه ما ایرانی ها هماهنگ است. اما خرید برنج به همین جا ختم نمی شود زیرا انواع برنج ایرانی با یکدیگر متفاوت هستند.

ممکن است طرز پخت، اندازه و طعم یکی از این انواع بیشتر از سایر گونه های برنج باب میلتان باشد. به همین دلیل در ادامه سه نوع از معروف ترین و پر طرفدارترین گونه های برنج ایرانی را معرفی می کنیم.

 

طارم

برنج طارم یکی از محبوب ترین انواع برنجی ایرانی است. این نوع برنج به طور معمول در نواحی شمالی کشور و استان گیلان کشت می شود و عطر و طعم بی نظیر آن بسیار معروف است. البته بعضی از انواع برنج طارم در استان های اصفهان، لرستان، خوزستان و فارس نیز کشت می شوند.

برنج طارم به زیر مجموعه های موسی طارم، طارم رشتی، رشتی سرد، اهلمی، دیلمانی، طارم محلی، عنبر بو، سنگ طارم، امیری و سنگ-جو دسته بندی می شود. تفاوت گونه های مختلف برنج طارم در میزان قد کشیدن و عطر آن ها است. برای مثال طارم عنبر بو عطری بی نظیر دارد و برنج موسی طارم پس از پخت تقریبا دو برابر اندازه اولیه خود قد می کشد.

 

برنج صدری

برنج صدری از زیر مجموعه های برنج طارم است. این گونه، یکی از انواع برنج ایرانی بسیار باکیفیت، معطر و پرخاصیت است که بیشتر در نواحی شمالی کشور کشت می شود و به دلیل عطر و طعم و درجه یک بودن آن، در سراسر ایران طرفدار دارد.

 این برنج به اندازه طارم قد نمی کشد اما از پروتئین بسیار بالایی برخوردار است. برنج صدری نیز به زیر مجموعه های دیگری نظیر دم سیاه، دم سفید، دم سرخ، هاشمی، حسن سرایی، سالاری، علی کاظمی و صدری شاه پسند تقسیم بندی می شود.

 

برنج پر محصول

نام سومین گروه محبوب، برنج پر محصول است که شال زیر مجموعه های متعددی می شود. برنج پر محصول اصلاح نژاد شده است تا در برابر آفت ها و کم آبی از خود مقاومت بالایی نشان دهد. زیر مجموعه های این گونه برنج که یکی از انواع برنج ایرانی است، شامل برنج نعمت، خزر، ساحل، آمل، سپید رود، زاینده رود، کوهرنگ، دشت، فجر، شفق، شیرودی، چرام، کادوس و یاسوج می شود.

اصلاح نژاد این نوع برنج موجب شده تا برخی از انواع برنج ایرانی پر محصول، مانند برنج نعمت و شیرودی، دارای کیفیت بالایی بوده و شباهت بسیاری به برنج طارم و هاشمی داشته باشند. اما برخی دیگر از آن ها دچار افت کیفیت شده و ممکن است پس از پخت کمی نرم شوند یا نسبت به سایر انواع برنج از ارزش غذایی پایین تری برخوردار باشند.

 

سخن پایانی

اینکه عطر و طعم نوع خاصی از برنج مورد پسند شما باشد، یک امر کاملا شخصی است. ممکن است خانواده ای طعم و بوی یکی از انواع برنج ایرانی را بپسندند و در مقابل برنج وارداتی مورد پسند ذائقه خانواده ای دیگر واقع شود.